Przechowywanie żywca | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę. Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przechowywanie żywca

Krzysiek Zienkiewicz

Offline

Zastanawiam się nad trzymaniem żywca na jeziorze w dużej siatce ok.4-5 m, rozciągniętej na dnie i tak, żeby górna część siatki pływała po powierzchni (np. wkładając do niej kawałek styropianu.

Dlaczego tak ? W zeszłym roku żywiec trzymany w 1000L beczce zaczął zdychać. Wiadomo, że przyducha jest też spowodowana zanieczyszczeniami od ryb lub/i brakiem dobrego natlenienia. Wiąże się to z częstym dbaniem o jakość wody.

Stąd pytanie czy jest jakiś zakaz prawny trzymania ryb w siatce i co powiecie na taki sposób przechowywania żywca ? Wiadomo, że istnieje ryzyko kradzieży siatki z rybami, ale ten aspekt pozostawiam bez konieczności komentarzu.
 

Jarek Buchalski

Offline

Oryginalny pomysł, jednak przy samym brzegu też jest duża szansa na to że rybki nie przeżyją. Po drugie, ktoś może pomyśleć że nie wiadomo co tam kombinujesz i mogą z tego wyjść kłopoty no i o kradzieży już nic nie będę pisał.
Pozdrawiam OKO
 

Hubert Chamczyk

Offline

Faktycznie, mogą z tego wyjść kłopoty. A rano zamiast żywców możesz znaleźć w siatce szczupaka węgorza lub suma ;D I istnieje szansa że osoby ze spiningiem zniszczą twoją siatkę.
No Kill
C&R
 

Witold Galewski

Offline

Krzysiek Zienkiewicz napisał(a):

Zastanawiam się nad trzymaniem żywca na jeziorze w dużej siatce ok.4-5 m, rozciągniętej na dnie i tak, żeby górna część siatki pływała po powierzchni (np. wkładając do niej kawałek styropianu.

Dlaczego tak ? W zeszłym roku żywiec trzymany w 1000L beczce zaczął zdychać. Wiadomo, że przyducha jest też spowodowana zanieczyszczeniami od ryb lub/i brakiem dobrego natlenienia. Wiąże się to z częstym dbaniem o jakość wody.

Stąd pytanie czy jest jakiś zakaz prawny trzymania ryb w siatce i co powiecie na taki sposób przechowywania żywca ? Wiadomo, że istnieje ryzyko kradzieży siatki z rybami, ale ten aspekt pozostawiam bez konieczności komentarzu.


W siatce jak najbardziej w beczce napisałem o tym poszukaj
 

Kazimierzp

Offline

Nie wiadomo jak kontrolujący podejdą do sprawy, bo ryby złowione należy wpisać do rejestru, mogą uznać że przechowujesz tam ryby złowione ponad limit wagowy, ja spotkałem się kiedyś z klatkami z prętów i siatki, w których kłusownicy mieli świeżą rybę dla klienta. Jak uda Ci się złowić ładnego sumka to wędkarze sprowadzą organ kontrolujący, tak że nie ma co ryzykować.
Korzystniej będzie do pojemnika na żywce kupić małą pompkę jak do oczka wodnego i po załączeniu na kilka godzin nawet w największy upał woda będzie dotleniana.
 

Radzio Kielbasa

Offline

Kontrola pewnie też mogłaby się przyczepić powołując się na zapis w regulaminie, że można przetrzymywać złowione ryby w siatce nie dłużej niż 24 h.
 

Robert Dubis

Offline

Kazimierz Pajak napisał(a):

Nie wiadomo jak kontrolujący podejdą do sprawy, bo ryby złowione należy wpisać do rejestru, mogą uznać że przechowujesz tam ryby złowione ponad limit wagowy, ja spotkałem się kiedyś z klatkami z prętów i siatki, w których kłusownicy mieli świeżą rybę dla klienta. Jak uda Ci się złowić ładnego sumka to wędkarze sprowadzą organ kontrolujący, tak że nie ma co ryzykować.
Korzystniej będzie do pojemnika na żywce kupić małą pompkę jak do oczka wodnego i po załączeniu na kilka godzin nawet w największy upał woda będzie dotleniana.


Pompka ci nic nie da ,ja o mały włos też zmarnował bym kupę żywców ,jedynie co możesz zrobić to wkopać ten pojemnik w ziemię w zacienionym miejscu ,zmieniać wodę co jakiś czas(możesz ją wykorzystać do podlewania trawy) + pompka musi cały czas pracować .Haha
 

Krzysiek Zienkiewicz

Offline

Tylko, że ja chcę umieszczać siatkę w trzcinowisku gdzie nie ma dostępu z lądu i jedynie łódką można po niego popłynąć. Obszar raczej nie widoczny nawet z lądu, jedynie ktoś z łodzi mógłby zauważyć. Jednak z tymi węgorzami czy szczupakami to mógłby być jedyny problem.
 

Maciek Nawrocki

Offline

Myślę, że to słaby pomysł. Dlaczego napowietrzacz nic nie da Robert? Ludzie na zimę do stawów i oczek je stosują i ryby dzięki temu żyją, to czemu w lato by miało nie pomóc. Dodatkowo można częściowo świeżej wody dopuszczać, a spuszczać z dna żeby syf spływał. To pomoże uniknąć tworzenia sią nadmiaru amoniaku. Myślę, że robienie tego raz w tygodniu nie jest dużym kłopotem Oczko. A pompka działać sobię będzie bez twojej pomocy heheOczko
 

Robert Dubis

Offline

Maciek Nawrocki napisał(a):

Myślę, że to słaby pomysł. Dlaczego napowietrzacz nic nie da Robert? Ludzie na zimę do stawów i oczek je stosują i ryby dzięki temu żyją, to czemu w lato by miało nie pomóc. Dodatkowo można częściowo świeżej wody dopuszczać, a spuszczać z dna żeby syf spływał. To pomoże uniknąć tworzenia sią nadmiaru amoniaku. Myślę, że robienie tego raz w tygodniu nie jest dużym kłopotem Oczko. A pompka działać sobię będzie bez twojej pomocy heheOczko


Tak ,tylko ja to spraktykowałem ,pompka chodziła cały czas i po dwóch dniach karpie pływały jak pijane lub do góry brzuchem, także wymiana wody raz w tygodniu nic tu nie da ,staw to nie plastikowy zbiornik ,plastik nagrzewa się bardzo szybko i musi być w kopany w ziemię co zapobiegnie nagrzewaniu.Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Skuteczność żywca przy dużej populacji białorybu ? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 13 lipca 2017 13:31
Jaki zestaw na żywca? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 45 27 maja 2017 13:54
Wygenerowano w sekund: 1.53
51,518,621 unikalne wizyty