Jaki sprzęt na karpia? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Cudowna kobieta to taka, która nie wymaga cudów.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Sprzęt karpiowy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaki sprzęt na karpia?

tadzikg

Offline

Penn Spinfisher V 5500

Jezioro i rzeka, stawy.

Co do zanęty i przynęty to różnie będę próbował

Zastanawia mnie jeszcze DAIWA OPUS BULL 6000
 

Janusz Golebiewski

Offline

Ta Daiwa bez wolnego biegu jest ale nie jest on konieczny. Miałem taki ale 5500 i polecam
 

tadzikg

Offline

Sänger Anaconda Base 3,6 3,0-3,25lbs wędka bez zmian
OPUS BULL 6000 DAIWA tak się zastanawiam bo tylko w decathlonie jest za 430 zł
T-Force Pro Carp 1000m Trabucco 0,35

co myślicie?
 

Piotr Stec

Offline

Mogę wypowiedzieć się o żyłce trabucco, ponieważ taką posiadam i używam Usmiech. Jest to według mnie jedna z lepszych żyłek. Na początku kupiłem ją do odległościówki, potem do feedera, zanim zakupiłem plecionkę na suma, to miałem trabuco T-force Carp 0.4 na zestawie sumowym, w okoniówce też trabucco. Co prawda porównanie mam tylko do tanich żyłek z niższej półki, ale myślę, że jeżeli zainwestujesz w trabucco, to nie pożałujesz. Żyłka ma małą pamięć kształtu, nie miałem z nią nigdy problemów. Ponadto jest to jedna z najmocniejszych żyłek w danej grubości - nie sprawdzałem na wadze, ale zdarzało się że dawałem przypon tej samej grubości, ale innej marki i puszczał przypon, a nie główna. Z drugiej strony poleciłem koledze po kiju i nie był za bardzo zadowolony. Mówi, że się plącze, robi się 'świński ogon'. Nie wiem co jest przyczyną, że u mnie wszystko gra, a u niego są problemy, może nawinął w odwrotną stronę jak była na szpuli. Ja w każdym razie z mojej strony 100% polecam.
 

Janusz Golebiewski

Offline

tadzikg napisał(a):

Sänger Anaconda Base 3,6 3,0-3,25lbs wędka bez zmian
OPUS BULL 6000 DAIWA tak się zastanawiam bo tylko w decathlonie jest za 430 zł
T-Force Pro Carp 1000m Trabucco 0,35

co myślicie?

Jeśli opus bull kosztuje teraz 430zł to bym sobie go odpuścił i wybrał coś od PENNa
 

tadzikg

Offline

Janusz Golebiewski napisał(a):

tadzikg napisał(a):

Sänger Anaconda Base 3,6 3,0-3,25lbs wędka bez zmian
OPUS BULL 6000 DAIWA tak się zastanawiam bo tylko w decathlonie jest za 430 zł
T-Force Pro Carp 1000m Trabucco 0,35

co myślicie?

Jeśli opus bull kosztuje teraz 430zł to bym sobie go odpuścił i wybrał coś od PENNa


Penn Spinfisher V SSV 5500 lub 6500 odpowiednio 409zł i 433 7500 myślę, że za duży, bardzo ważna informacja Usmiech
żyłka będzie, a już nie wiem gdzie czytałem, że tylko plecionka na te młynki
 

Tomek Sztanka

Offline

Ja bym zrobił tak:
1. kupiłbym uniwersalną karpiówkę od 3lbs a kołowrotek SSV 6500 i pletka 36. Nie rzucasz chyba ekstremalnie? Teraz wada SSV to jedna szpula. Gdybyś kupił coś z Daiwa o 2 szpulach to na drugą założysz żyłkę 0,28/preferuję/ w porywach 0,30. i ewentualnie przypon strzałowy, przydatny również do rakiety. Penn to solidna maszyna i hamulec ma dobry./posiadam Penn'y i Daiwa'y/
2. Nie kupiłbym z wolnym biegiem jako uniwersalny.
3 Nie podpowiem Tobie jakiej firmy wędka bo tańszych kijaszków nie posiadam i nie testowałem lecz Anakonda czy inna w przedziale cenowym to będzie dobra ja bym wybrał 3,25 jeśli masz taką opcję.
4. Wędka 3.60 to uniwersal, 390-396 z samej długości stanie się bardziej paraboliczna.
Jak liczysz na sumy do 40 kg to spoko, , większych nie oderwiesz a karpie, amury wszystkie ciężary wytargasz.
5. Wędkę weź w rękę w sklepie i pomachaj, musi Ci leżeć praca.
6. Nie kupuj mat, wag i zbędnych akcesoriów, lepiej kup dobrą pletkę np. Oryginalną PP
7. Jeżeli lubisz akcje szczytowe wędek to kup 3,5
8. Jeżeli paraboliki to kup 3,25 semi -par.
9. Wagą zbytnio się nie przejmuj i wyglądem, bo w ręku stale tego nie trzymasz.
10. Sprawdź skład wędki, niech Ci do głowy nie przyjdzie kupować bo wysoko modułowy albo C60 a najlepiej 100 albo IM6 no lepiej 12!!! To dla Ciebie średni węgiel wystarczy, chodzi o to abyś nie przepłacał...bo po co!!!Okok
T.
 

tadzikg

Offline

piszę tutaj żeby nowego tematu nie zakładać.

Mam taki zestaw:
Anaconda Power Carp 3
tica scepter gtx 6000
T-Force Pro Carp Trabucco 0,309

chciałbym złożyć drugi zestaw karpiowy i teraz mam dumaczkę czy taki sam jak pierwszy czy coś innego?
 

Grzegorz Petryna

Offline

Masz w pełni profesjonalny zestaw i polecam złożyć drugi taki sam.
 

tadzikg

Offline

Chciałem jeszcze zapytać o wędkę Anaconda Classic Carp 13 ft - 3,5 lb. Jest ktoś w stanie powiedzieć jaka jest różnica od Anaconda Power Carp 3?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Jaki kwok? Kwok czyli jak zwabic suma 6 17 marca 2020 22:18
Jaki przypon na suma (wasze patenty) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 24 12 listopada 2018 09:03
sprzęt dla nowicjusza Poradniki wędkarskie 4 10 czerwca 2018 13:26
jaki multiplikator na suma Łowienie sumów na grunt 3 31 maja 2018 10:13
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,291,284 unikalne wizyty