Inni łowią a ja nie Dlaczego? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni - skróty. Jeanne Moreau.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Inni łowią a ja nie Dlaczego?

juby1987

Offline

Mam problem jak w temacie, podczas 6-dniowego pobytu na wodzie, stojąc w jednym punkcie (burta w burtę) z inną łodzią, na jednej łodzi są efekty na drugiej nie Smutny
Mianowicie na jednej łodzi jest trzech wędkarzy w tym ja.
Na drugiej łodzi jest 2 wędkarzy, głównym celem wszystkich wędkarzy jest sandacz.
Połowy z gruntu na żywca (ukleja od 4cm. do 12cm.)
Na łodzi z której zarzucone jest 6 zestawów przez cały wyjazd było 6 odejść w tym jeden sandacz 50cm i jeden węgorz 110cm. wyjęty
Na łodzi gdzie były 4 wędki chłopaki mieli niezliczoną ilość odejść a w efekcie z 10 węgorzy od 40cm do 90cm. i codziennie po kilka sandaczy od 55cm. do nawet 80cm. w sumie na pewno ponad 35 szt. oraz dwie jakieś duże ryby które porwały im zestawy.

Pierw wychwyciliśmy różnicę w zestawach, u nas wszyscy mieli fluorocarbon jako przypon zaś u sąsiadów używali tylko plecionki szybko to u nas zostało poprawione, efektów nadal brak, po dwóch dobach poprosiliśmy o zmianę stron gdyż obawialiśmy się iż problem tkwi w tym gdzie zarzucamy wędki, okazało się że oni nadal mają efekty a my nie... tragedia... kolejnym pomysłem był sam fakt przechowywania żywcy pobraliśmy żywce od sąsiadów nadal nic... u nas używaliśmy innego preparatu na komary więc przestaliśmy go używać już drugiego dnia to też nie to?
Co mogliśmy robić źle, jakiekolwiek propozycje ?
 

Piotr Jablonka

Offline

Sposób zbrojenia żywca, długość przyponu , grubość zestawu. wielkość haków , wielkość żywców. Bardzo dużo przyczyn może być które mogą być taką kropką nad "i" w efektywnym połowie sandaczy i węgorzy.
 

Jarek Kucza

Offline

Albo musieliście kiedyś kurewsko nabroić i teraz karma wraca Haha
Maniek
 

juby1987

Offline

Nabroić nie nabroiliśmy wzorem może nie jestem ale staram się żeby być zawsze wporządku 😁 chłopaki używali większych haków niż my u nas były niebieskie drgony V-point 2 a chłopaki mieli w tym samym kolorze ale dwu krotnie większe haki... ale to bym uznał raczej na ich nie kożyść? A może się mylę?
 

Marcin Fokt

Offline

Pamiętam jak kiedyś byłem na nocce z trzema znajomymi właśnie za sandaczem. Sześć wędzisk, niemal identyczne zestawy, te same żywce. Efekt był taki, że przez całą noc mieliśmy w sumie 5 brań. Niby nic dziwnego ale wszystkie były na jedną wędkę. Nie twierdzę, że tym razem tak jest ale wiem, że czasem człowiek na siłę doszukuje się przyczyny a wszystko zamyka się w jednym słowie od którego bardzo dużo zależy. Także może i tym razem to zwykły "FART".
 

Piotr Traba

Offline

W czerwcu byłem z Januszem na nocce na feeder on połapał a ja guzik....
 

juby1987

Offline

A więc sprawa nie do wyjaśnienia, tym razem to samo miejsce te same zestawy zero zmian no i jedna różnica ja połowiłem oni nie... już głupi się robię, padły nawet dwie życiówki z których jestem dumny pierw 86cm. a tuż po nim 97cm. Przez temperaturę wody ogólnie było mniej brań ale i tak wyniki były rewelacyjne.
Dziękuje za zainteresowanie tematem.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Który kijek polecacie i dlaczego Karpiowe forum ogólne 8 16 sierpnia 2015 14:37
Geje i pederaści - dlaczego ich nie akceptujemy. Hyde Park 52 14 lipca 2015 14:21
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,292,740 unikalne wizyty